با سیناژن آشنا شویم


شــرکت ســیناژن در ســال 1373 بــا هــدف تولیــد محصــولات بیوتکنولــوژی نویــن تاســیس گردید. حرکتــی کــه از همــت و ایــده­ ی متخصــصین کوشــا آغــاز گردیــد و بــه بزرگتریــن تولیــد کننـده محصـولات بیوتکنولـوژی پزشـکی در منطقـه منجـر گردید.

این شرکت با یقین به اینکه ارزشــمندتریــن ســرمایه شرکت نیـروی انسـانی متخصـص، جـوان و بـا انگیـزه­ ی آن است، شرایط لازم برای رشـد و ارتقـای علمی و رفاهــی کارکنان خود را در اولویت قرار داده است. به همین دلیل تعداد زیادی از دانش آموختگان رشته­ هایی نظیر داروسازی، بیوتکنولوژی، مهندسی ژنتیک تمایل دارند در این شرکت مشغول به کار شوند.

 • ارزش­های سازمانی
 • پاسخگویی به کلیه مسائل اجتماعی سازمان
 • نوآوری ­های علمی و خلاقیت ­های نظام­ یافته
 • ایجاد فرصت­های مبتنی بر شایستگی افراد
 • صداقت و پایبندی به اصول اخلاقی کسب و کار
 • تلاش و پشتکار در جهت بهبود مستمر سازمانی و فردی
 • سرآمدی در کیفیت محصولات، فن­ آوری­ های به کار گرفته شده و نیروی انسانی

 

کارکنان

ما در سیناژن یقیــن داریــم کــه دستیابی به ماموریت­ های سازمان و اهداف کلان و تحقق استراتژی­ های شرکت جز با حضور سرمایه­ های انسانی توانمند، متخصص، جوان، با انگیزه و پر تلاش ممکن نیست. سرمایه انسانی ما، مزیت رقابتی و منبع خلق ارزش پایدار ماست.

 

ارزش­های فردی کارکنان سیناژن

دارای روحیه جهادی

دارای حس تقویت انگیزه جمعی

اخلاق­ مدار

مشتری­ مدار

دارای حس رقابت در عین رفاقت

اعتماد ساز

وفادار به سازمان

دقیق

انعطاف پذیر

دور از حاشیه و دارای اخلاق حرفه­ ای

دارای شهامت فردی و اعتماد به نفس

شوخ طبع

متعهد به نظم و اصول سازمانی

آموزگار و آموزش ­پذیر

دارای حس بهبود مستمر

جاه­ طلب

کمال­گرا

دور از روز­مرگی

دارای حس کار گروهی

اهمیت به منافع جمعی

خلاق و نوآور

دارای توانایی ارائه راه حل

آچار فرانسه

وقت شناس و متعهد به زمان

توانایی مدیریت بحران

دارای توانایی واکنش سریع

بهره­ ور

دارای توانایی برنامه­ ریزی

نگرش اقتصادی

نتیجه­ گرا

دارای حس مالکیت فرایند

 

تنوع

ما در شرکت سیناژن ضمن پایبندی به اصول و قوانین کشور عزیزمان ایران و پایبندی به قانون اساسی کشور، به کلیه قومیت­ ها و ادیان رسمی کشور احترام گذاشته و انتخاب کارکنان را صرفا براساس شایستگی و نه براساس توجه به یک اعتقاد یا وابستگی به یک قوم خاص انجام می­دهیم.

در شرکت سیناژن، نیروهای ما از تمامی استان­ ها و اقوام ایرانی و همچنین ادیان و مذاهب رسمی کشور حضور دارند. 28 % درصد از کارکنان ما خانم و 72 % درصد آقایان هستند. نیروهای شایسته می­توانند جایگاه­ های شغلی بالای سازمان را از آن خود نمایند. مدیر عامل شرکت سیناژن یکی از بانوان فرهیخته و توانمند شرکت است که حدود 10 سال است مدیریت شرکت را بر عهده دارد. در این شرکت، 28 درصد از پست های مدیریتی در اختیار خانم ها است.

 

حقوق و مزایا

پرداخت حقوق و مزایا در شرکت براساس نظام حقوق و دستمزد شرکت تعیین و به همراه مزایای قانونی به افراد شاغل پرداخت می­گردد.

 

مشوق­ها و مزایای سازمانی

 • مشوق­ های مالی: پاداش در شرکت براساس نتایج ارزیابی عملکرد و براساس ضوابط و شرایط شرکت به کارکنان تعلق می­گیرد. 
 • مشوق­ های غیرمالی: بخشی از مشوق­های غیرمالی در شرکت به صورت تجلیل و تقدیر از کارکنان نمونه یا قهرمانان ورزشی و ارائه جوایز به آنها در مراسم مختلف و با حضور اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت می­باشد. درج نام و تصویر کارکنان نمونه در سامانه­ های اطلاع رسانی شرکت روشی دیگر برای تجلیل از کارکنان برجسته است. از سوی دیگر اگر کارکنان دارای قابلیت­ ها و شایستگی­ های لازم باشند، به عنوان نیروهای تلنت سازمان شناسایی شده و دارای امتیازات خاصی در ارتقاهای سازمانی خواهند بود.
 • مزایای سازمانی: بخشی از مزایای سازمانی در شرکت سیناژن به صورت عمومی است و کلیه کارکنان را در بر می­گیرد. بخشی از مزایا نیز بنا به سیاست­ های شرکت با هدف نگهداشت نیروهای کلیدی، شامل رده­ های معاونین و مدیران سازمان می­گردد. در کنار این مزایا، برنامه ­هایی نیز برای ارتقای سلامت جسم و روان کارکنان و افزایش نشاط سازمانی و ترویج فرهنگ و هنر و یا بزرگداشت­ ها در نظر گرفته شده است.

 

محیط کاری

ساختمان­ ها و فضای کاری

 • کارخانجـات تولیـدی سـیناژن و دفتر مرکزی سیناژن بـا در اختیـار داشـتن بیـش از 16000 متــر مربــع فضــای کار، امکانات و شرایط مناسبی را برای حضور کارکنان فراهم آورده است. در این شرکت برای رفاه حال کلیه کارکنان سالن­ های غذاخوری و تریا طراحی شده است.
 • برای ارتقای سلامت کارکنان و کمک به افزایش نشاط سازمانی، زمین­های والیبال و فوتبال در نظر گرفته شده است. همچنین امکانات کافی برای تنیس روی میز و فوتبال دستی نیز فراهم گردیده است.

گروه­ های غیر رسمی

 • در شرکت سیناژن برخی از گروه­های غیررسمی در قالب گروه­ های تلگرامی یا گروه­های ورزشی شکل می­گیرند. در این گروه ­ها ضمن تبادل نظر، شرایط ایجاد ارتباطات غیررسمی بیشتر سازمانی میان کلیه رده های سازمانی فراهم می­گردد.

 

آموزش و توسعه کارکنان

 • آموزش و توسعه فردی

در سیناژن آموزش و توسعه فردی کارکنان مطابق با چشم ­انداز و استراتژی­ های شرکت از اولویت خاصی برخوردار است. ما به توسعه سرمایه­ های انسانی ­مان با دید هزینه نگاه نمی­کنیم. اعتقاد داریم که حضور همکاران در دوره­ ها نوعی سرمایه­ گذاری است که اثرات مثبت آن شامل حال سازمان، مدیریت­ ها و افراد می­گردد.

کلیـه کارکنـان بـا طـی دوره هـای آموزشـی کوتـاه مـدت و بلنــد مــدت داخلــی و خارجــی شایســتگی هــای لازم بــرای فعالیــت در مجموعــه ای دانـش محـور بـا تولیداتـی حسـاس و ارزشــمند را دارا مــی گردنــد.

 • توسعه مدیران

شرکت سیناژن برای توسعه مدیران از جلسات منتورینگ و برنامه­ های آموزشی استفاده می­نماید. جلسات منتورینگ با تعداد مختلفی از مدیران برگزار می­شود. در برخی شرایط و در صورت لزوم جلسات منتورینگ یک تا دو نفره با حضور یک منتور سازمانی برگزار می­گردد. از سوی دیگر، برنامه توسعه ­ای و آموزشی مدیران براساس مدلی خاص به صورت یک­ساله تدوین و اجرا می­گردد. این برنامه­ ها برآمده از اهداف شرکت و مدیریت منابع انسانی است.

 • آموزش الزامات

ما در آموزش شرکت سیناژن مدعی هستیم که یکی از بهترین سیستم­ های آموزشی را در حوزه آموزش الزامات کاری در کل کشور پیاده­ سازی نموده ­ایم. هیچ رویه­ و دستورالعملی در شرکت معتبر نمی­گردد مگر اینکه مخاطبین مرتبط با آن در دوره آموزشی ای که به صورت الکترونیکی است شرکت و نمره قبولی را کسب نمایند. سوابق آموزش این دوره­ ها در سوابق آموزشی نگهداری می­گردد. در هنگام بازنگری مدارک، آموزش مجدد رویه­ ها انجام و اطمینان حاصل می­شود که همکاران با نکات جدید رویه ­ها آشنایی پیدا کرده ­اند.

 

HSE

 • ایمنی و سلامت: شرکت سیناژن در راستای حفظ و ارتقاء سلامت کارکنان اقدام به استقرار سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS18001 نموده و خود را ملزم به رعایت الزامات این استاندارد می داند. بدین منظور واحد  HSE با برقراری روش‌های اجرایی مطابق آیین نامه های حفاظت فنی و ایجاد فرهنگ توجه به HSE ، فراهم نمودن تسهیلات، تجهیزات ایمن و سالم و حفظ و نگهداری آنها در شرایط ایمن، در مسیر ایجاد محیط کاری با حداقل حوادث کوشش می نماید. همچنین از طریق پایش عوامل زیان آور محیط کار و پایش سلامت کارکنان ( برگزاری معاینات دوره ای و اختصاصی مطابق آیین نامه  مرکز سلامت محیط و کار)  در جهت پیشگیری از بیماری های شغلی و حفظ سلامت کارکنان تلاش می نماید.
 • محیط زیست:

شرکت سیناژن در راستای حفظ محیط زیست، اقدام به استقرار سیستم مدیریت محیط  زیست ISO14001 نموده و خود را ملزم به رعایت الزامات زیست محیطی کشوری و بین الملل نموده است و از طریق پیشگیری از آلودگی محیط زیست ناشی از فعالیتهای  تولیدی و خدماتی، مدیریت پسماند و مصرف بهينه منابع و انرژي، کاهش عوامل بالقوه آسیب‌رسان و تأثیرات سوء زیست محیطی طرح‌های جدید و توسعه‌ای به حداقل میزان ممکن، در جهت حفظ محیط زیست تلاش می کند.

 • آموزش:

با توجه به اهمیت آموزش در سیستم مدیریت HSE و نقش آن در کاهش حوادث، بیماری های شغلی و آسیب های زیست محیطی و در نتیجه ارتقاء سطح آگاهی و فرهنگ HSE، واحد HSE نسبت به نیازسنجی آموزشی، برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزش عمومی و تخصصی مرتبط با ایمنی، سلامت و محیط زیست با همکاری واحدآموزش اقدام می نماید.

 

پیشرفت حرفه ای کارکنان

مسیر شغلی:

ارتقای افراد در شرکت سیناژن براساس مدل ارتقای شغلی اتفاق می­افتد.

کارکنان موفق و پیشرفت شغلی:

کارکنان شایسته در شرکت سیناژن با توصیه مدیران مستقیم و معاونین شرکت و با تصویب مدیرعامل تصدی پست­ های کلیدی سازمان را بر عهده می­گیرند.

 

 

تیر1398 / مدیریت منابع انسانی / شرکت سیناژن
مطالب مرتبط: